Korepetycje z matematyki czy kursy – co wybrać przed maturą

Chcesz mieć pewność, że jesteś odpowiednio przygotowany do matury z matematyki i zastanawiasz się co wybrać: korepetycje czy kurs? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze – zapraszamy!

Matura z matematyki – korepetycje czy kurs?

Zacznijmy od Twojego celu i motywacji, czyli tego, czemu ma służyć nauka. Jeśli chodzi Ci o bieżący materiał na lekcjach, którego nie rozumiesz na pewno lepiej, sprawdzą się tutaj indywidualne korepetycje. Ale to, do czego oczekujesz od kursu przygotowującego Cię do matury z matematyki to nie piątki z aktualnych zagadnień, a ostateczny wynik na egzaminie dojrzałości. Przejdźmy więc do konkretów.

Kluczem sukcesu każdego ucznia jest…systematyczność. Regularnie powtarzany materiał i przechodzenie krok po kroku z łatwiejszych do trudniejszych zagadnień jest niezwykle istotne dla zapewnienia równowagi i pewności siebie w kolejnych etapach nauki. Korepetycje często brane są wyłącznie w momencie, gdy uczeń nie radzi sobie z danym zagadnieniem, natomiast kursy przygotowujące do matury z matematyki to regularne, z góry ustalone terminy spotkań, które przynoszą prawdziwy efekt.

Kolejną kwestią, jaką należy brać pod uwagę, jest oczywiście również plan – korepetycje w większości nie obejmują żadnej strategii w przeciwieństwie do kursów, które rozplanowane są praktycznie co do dnia na kolejne zagadnienia do powtórki, nauki czy wykonania dodatkowych ćwiczeń utrwalających.

Nie zapominaj także o osobie, która prowadzi zajęcia. Większość korepetycji z matematyki prowadzona jest przez studentów, którzy często nie mają żadnego doświadczenia w pracy z uczniami. To, co im wydaje się łatwe i banalne trudno jest przekazać w sposób kompetentny i cierpliwy, jeśli nie są do tego odpowiednio przygotowani. Właśnie dlatego także i w tym przypadku szkolenia organizowane przez doświadczonych wykładowców i praktyków są zdecydowanie lepszym wyborem, jeśli stawiasz na profesjonalne podejście i szybkie efekty.

Pamiętaj również, że w grupie masz możliwość porównania swoich umiejętności z innymi uczniami. Jest to dodatkowa motywacja, która sprawia, że chcesz się uczyć, czujesz potrzebę sprostania wymaganiom grupy. Ale nie tylko! Zespołowe rozwiązywanie zadań pomoże pokazać Ci, jak wiele jest możliwości rozwiązań jednego zadania, a dodatkowo nauczyciel wyjaśni, które z nich będzie najlepiej punktowane na maturze i dlaczego.

Na koniec to, co bezpośrednio związane jest z samą maturą, czyli sprawdzanie wiedzy. Podczas kursów z matematyki masz okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas licznych testów i sprawdzianów organizowanych przez nauczyciela. Na korepetycjach wykonujesz po prostu ćwiczenie za ćwiczeniem, co nie pozwala realnie śledzić czynionych przez Ciebie postępów. Niezwykle ważną do poruszenia kwestią jest również organizacja pracy i planowanie czasu — wypełniając na kursie przykładowe sprawdziany z matematyki, możesz nauczyć się, jak nimi zarządzać, aby podczas matury nie zaskoczył Cię ani stres, ani szybko poruszające się wskazówki zegara, które zwiastują zakończenie egzaminu i oddanie arkuszy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top
Przewiń do góry