Czy warto przerabiać arkusze przed maturą z matematyki?

Jeśli jesteś w trakcie przygotowań do egzaminu dojrzałości, to pewnie zastanawiasz się, jak właściwie zorganizować swoją naukę. Co i jak często powtarzać? Kiedy zacząć rozwiązywać zadania? Najlepszym rozwiązaniem przed maturą z matematyki będzie przerabianie arkuszy. Kiedy zacząć? Im wcześniej, tym lepiej! Dowiedz się, dlaczego warto poświęcić cenny czas przed egzaminem właśnie na rozwiązywanie testów.

Czy warto przerabiać arkusze maturalne z matematyki?

Po pierwsze jest to znakomity sprawdzian wiedzy przed egzaminem. Dzięki temu szybko zauważysz, który dział sprawia Ci największe trudności i nad którymi musisz też jeszcze trochę popracować. Niemniej jednak na arkuszach maturalnych z matematyki znajdziesz zadania z większości działów, jakie realizuje się w szkole. Oznacza to, że najlepiej zacząć je regularnie i systematycznie wypełniać dopiero po przećwiczeniu prawie wszystkich działów obowiązujących podczas czerwcowego egzaminu.

Dlaczego warto przed maturą przerabiać arkusze z matematyki?

  • Ważne, by przed maturą z matematyki przerobić jak największą liczbę arkuszy maturalnych. Podczas sprawdzania wyników trzymaj przy sobie notatnik, w którym spiszesz wszystkie zadania, które sprawiły Ci trudność, które Ci nie wyszły lub których po prostu nie potrafiłeś zrobić. Wtedy podczas lekcji będziesz mógł poprosić o przerobienie tych zadań i przypomnienie działu. Do tych zadań będziesz mógł wrócić jeszcze w kwietniu, by finalnie sprawdzić swoją wiedzę.
  • Warto zadbać o takie same warunki, co podczas egzaminu. Przygotuj arkusz maturalny z matematyki, kalkulator i kartę wzorów i poświęć na pracę tyle samo czasu, co podczas oficjalnego egzaminu (2,5-3 godziny). W ten sposób możesz pomóc przygotować mózg do tej formy sprawdzania wiedzy, co może pomóc w zmniejszeniu stresu w czerwcu.
  • Jest to wydajny sposób na przerobienie wielu zadań z przeróżnych działów. Dzięki temu Twój mózg nie znudzi się szybko, tylko będzie szukał możliwych rozwiązań do wszystkich problemów. Ponadto, wysiłek umysłowy związany z samodzielnym rozwiązywaniem testów to doskonały sposób na szukanie odpowiedniej odpowiedzi – informacje zdobyte podczas przerabiania arkuszy z matematyki przed maturą zostaną z Tobą na dłużej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top
Przewiń do góry